Zamknij X

Policjanci i Sanepid wspólnie kontrolują włocławskie kąpieliska

2020-08-14 11:35:38, Maciej Kowalczyk

Policjanci z włocławskiej jednostki wspólnie z przedstawicielkami Sanepidu sprawdzali czy wypoczywający nad wodą stosują się do obowiązujących obostrzeń. Kontrole przeprowadzone zostały nad miejscowymi jeziorami: Czarnym i Wikaryjskim. Reprezentanci obu instytucji nie mieli zastrzeżeń co do prawidłowości przestrzegania przepisów.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku oraz przedstawicielki Sanepidu kontrolują miejsca letniego wypoczynku zlokalizowane w mieście i poza nim. W tym tygodniu sprawdzali czy plażowicze odpoczywający nad jeziorem Czarnym i Wikaryjskim stosują się do obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Zwracano uwagę na utrzymywanie dystansu min. 1,5 metra od osób postronnych oraz konieczność zasłaniania ust i nosa w przypadku braku takiej odległości.

Podczas działań mundurowi i przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przypominali wypoczywającym nad wodą o podstawowych zagrożeniach wynikających z niezachowywania ogólnych zasad bezpieczeństwa i zachęcali do zapoznania się z rozdawanymi ulotkami informacyjnymi odnośnie patentów na bezpieczne wakacje.

Zarówno policjanci, jak też przedstawicielki Sanepidu, nie mieli zastrzeżeń do prawidłowości przestrzegania przepisów przez plażowiczów.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz