Zamknij X

Alarm w Urzędzie Miasta odwołany [AKTUALIZACJA]

2020-08-12 10:53:30, Maciej Kowalczyk

Jak przed południem poinformował ratusz, z powodu alarmu bombowego zamknięto dla petentów budynki Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku, ulicy 3 Maja i Kościuszki. W głównej siedzibie ratusza służby już zakończyły akcję. Po godzinie 13:30 poinformowano zaś o odwołaniu alarmu w dwóch pozostałych miejscach.

Alarm ogłoszono w związku z telefonicznym sygnałem o podłożeniu ładunku wybuchowego „pod budynkiem Urzędu Miasta”. W związku z tym drzwi do wszystkich budynków ratusza zostały zamknięte do odwołania przed interesantami, jednak nie podjęto decyzji o ewakuacji pracowników. 

Akcja służb dotycząca budynku Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 zakończyła się. Drzwi ratusza są już otwarte dla mieszkańców. Czekamy jeszcze na informacje dotyczące budynków UM przy ul. 3 Maja 22 i Kościuszki 12 - poinformowała przed kilkoma minutami Aleksandra Bartoszewska z  z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej UM.

AKTUALIZACJA, GODZ 13:34:

Drzwi wszystkich gmachów ratusza są już otwarte dla mieszkańców, na dotychczasowych zasadach obowiązujących w stanie epidemii - informuje ratusz.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz