Zamknij X

Relacja z zakończenia wyjątkowych półkolonii

2020-08-10 13:12:40, Maciej Kowalczyk

„Wakacje inne niż wszystkie – wakacje z pasją – 100-lecie cudu nad Wisłą” – pod takim hasłem odbyły się wyjątkowe półkolonie zorganizowane przez Stowarzyszenie Akademia Zabawy i Ruchu, które w całości zostały sfinansowane przez Fundację ANWIL dla Włocławka.

W ostatni tydzień lipca, zrealizowano projekt skierowany do podopiecznych Domu Dziecka „Paulinka” oraz społeczności lokalnej os. Michelin. W programie znalazło się szereg atrakcji, w tym podchody, zajęcia sprawnościowe i koordynacyjne. Specjalną część półkolonii stanowiło nawiązanie do historii Polski. Dzieci i młodzież odwiedzili m.in. Muzeum Historii Włocławka oraz brali udział w spotkaniu z grupą rekonstrukcji historycznej prezentującą umundurowanie z okresu 1920 roku oraz Powstania Warszawskiego. Uczestnicy odbyli również warsztaty wokalne i artystyczne, poznając pieśni patriotyczne i żołnierskie.

Zwieńczeniem półkolonii było przedstawienie artystyczne połączone ze śpiewem oraz pokazem mody dawnych czasów. Nie zabrakło również integracyjnej zabawy dla dzieci i dorosłych.

Projekt „Wakacje inne niż wszystkie – wakacje z pasją – 100-lecie

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz