Zamknij X

Prezydent i radni w #GaszynChallenge dla Kacpra

2020-08-07 15:07:05, Maciej Kowalczyk

Zbiórka środków na leczenie 10-letniego włocławianina, który walczy z nowotworem mózgu, wkracza w decydującą fazę. Pozostało sześć dni by wesprzeć akcję. Dziś dołączyli do niej radni, którzy wraz z prezydentem Markiem Wojtkowskim wzięli udział w #GaszynChallange dla Kacpra. Przysiady i pompki ćwiczono na włocławskim Słodowie.

Kacper Teszner jest młodym mieszkańcem naszego miasta. Po raz pierwszy z nowotworem walczył w 2018 roku. Germinoma, bo tak nazywa się nowotwór, została pokonana i jak zapewniali lekarze miała już nie powrócić. A jednak w czerwcu tego roku, podczas badań kontrolnych okazało się, że choroba powróciła w bardzo zjadliwej formie, z przerzutami w obrębie kręgosłupa. W Polsce wyleczenie pacjenta w takim stanie jest niemożliwe, jak ujęli to medycy - potrzebny jest cud. 

Jednak rodzice nie dali za wygraną i odnaleźli terapię, która ma wyleczyć Kacpra. W szpitalu Nationwide Children’s Hospital w Ohio młody włocławianin może zostać poddany nowatorskiej terapii za pomocą zmodyfikowanych genetycznie komórek macierzystych w połączeniu z chemioterapią. Leczenie powinno zacząć się jeszcze w sierpniu. Czasu pozostało więc naprawdę niewiele, tymczasem koszt terapii jest ogromny. To cztery miliony złotych. Dotąd na koncie zbiórki udało się zebrać ponad 1,7 miliona to jednak wciąż za mało.

Bardzo Państwa proszę o wrażliwość o pomoc. Czasu zostało niewiele a pieniędzy do uzbierania mamy jeszcze dość dużo. Już teraz dziękuję za wszelkie datki, za wszelką pomoc. Jest to niezwykłe, że Włocławek w takich momentach potrafi się skonsolidować i włocławianie potrafią pomagać – mówił dziś Marek Wojtkowski,który już wcześniej przekazał na licytację na rzecz Kacpra koszulkę piłkarskiej reprezentacji z podpisami graczy.

Miasto włączyło się do akcji na kilka sposobów. Oprócz licytacji, przeprowadzone zostaną także zbiórki. Najbliższa już jutro, podczas otwarcia miejskich basenów otwartych, które powstały na Słodowie.
Baseny zostaną otwarte o godzinie 11:30. Wtedy też będzie można „dorzucić się” do zbiórki:

Podjąłem decyzję, iż baseny w tym roku będą bezpłatne dla wszystkich mieszkańców Włocławka. Chcielibyśmy wystawić puszki i będzie możliwość, by do tych puszek coś włożyć. Wchodzimy na baseny za darmo, ale ja serdecznie państwa proszę o dużą dozę empatii i wspomożenie chorego Kacpra -mówił dziś prezydent.

Podobne zbiórki będą odbywać się także podczas innych imprez. Między innymi podczas dzisiejszego spotkania Anwilu Włocławek w ramach Pucharu Kasztelana, a także jutro, gdy reprezentacja Urzędu Miasta spotka się w charytatywnym meczu piłkarskim z oldboyami Włocłavii.

W każdej chwili można wesprzeć też zbiórkę na portalu siepomaga.pl. Dla tych, którzy nie korzystają z bankowości internetowej pozostaje też możliwość bezpośredniej wpłaty na konto: Alior Bank: 89 24 90 0005 0000 4530 6240 7892.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz