Zamknij X

Obywatelska postawa mieszkanki Włocławka

2020-08-07 14:13:58, Maciej Kowalczyk

Postawą godną naśladowania wykazała się mieszkanka Włocławka, która znalazła na ulicy portfel z dokumentami i pieniędzmi. Kobieta poinformowała o sytuacji policjantów, za pomocą których zguba trafiła do właściciela. Mundurowi gratulują obywatelskiej postawy i ostrzegają jednocześnie, by nie próbować przywłaszczać sobie znalezionych rzeczy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (06.08.2020) około południa na jednym z osiedli we Włocławku. Dyżurny włocławskiej jednostki policji został wówczas poinformowany, że podczas jazdy rowerem 41-latka znalazła portfel leżący na ziemi. W środku znajdowały się dokumenty i pieniądze. Kobieta sama próbowała oddać go właścicielowi, ale gdy okazało się to niemożliwe, poprosiła o pomoc stróżów prawa. Funkcjonariusze odnaleźli właściciela zguby i przekazali mu utracony portfel. Senior nie krył wdzięczności i wzruszenia z powodu tak nieoczekiwanego i szczęśliwego rozwiązania kłopotu. Wspólnie z policjantami podkreślał, że taka postawa zasługuje na pochwałę i jest godna naśladowania.

Mundurowi przestrzegają jednocześnie przed przywłaszczaniem sobie znalezionych rzeczy. Nie należy sugerować się powiedzeniem „znalezione – nie kradzione", bowiem niezawiadomienie odpowiedniego organu o odnalezieniu cudzej rzeczy bądź jej przywłaszczenie stanowi naruszenie przepisów prawa i jest karane.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz