Zamknij X

Koronawirus: Kolejne zakażenia we Włocławku

2020-08-07 12:10:40, Maciej Kowalczyk

Do 35 wzrósł bilans zakażeń SARS-CoV-2 we Włocławku. O kolejnych trzech przypadkach poinformował dziś Urząd Wojewódzki. Jak doprecyzował w swojej wypowiedzi prezydent Marek Wojtkowski wszystkie trzy osoby właśnie wróciły z urlopu i to podczas wypoczynku doszło do zakażenia.

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, aktualnie chorych pozostaje 11 mieszkańców miasta. Spośród wszystkich zakażonych dotąd wyzdrowiały 22 osoby, dla dwóch, niestety, choroba zakończyła się śmiercią.

Jak powiedział dziś Marek Wojtkowski nowe przypadki zakażeń wykryto u dwóch kobiet i jednego mężczyzny.

Przebywają obecnie w izolacji domowej. Przebyli kwarantannę, ale niestety testy okazały się pozytywne. (…) Okazuje się, że te osoby wracając z urlopu uległy zarażeniu – wyjaśniał dziś prezydent miasta.

Marek Wojtkowski zaapelował jednocześnie o przestrzeganie zasad, takich jak utrzymywanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Jak podkreślił to jedyny sposób na zachowanie bezpieczeństwa i zdrowia w obecnej sytuacji.

Niestety, także w skali kraju rozwój sytuacji epidemiologicznej może budzić duże zaniepokojenie. Piątek 7 sierpnia był kolejnym dniem z rekordem zakażeń. W kraju odnotowano ich 807, z czego najwięcej w województwach śląskim i małopolskim.

W kujawsko-pomorskim, jak informuje KPUW, wykryto łącznie 8 nowych przypadków. Oprócz tych z Włocławka, wśród zakażonych pojawiły się osoby z powiatów brodnickiego, aleksandrowskiego, wąbrzeskiego, świeckiego i bydgoskiego.

Łącznie w województwie zdiagnozowano dotąd 846 przypadków zakażenia patogenem wywołującym COVID-19, z czego wyleczono 649 osób, zmarło 50. Aktualnie zakażonych pozostaje w regionie 148 osób.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz