DW 252. Wywrócona ciężarówka. Trasa zablokowana

2020-07-13 15:58:28, Maciej Kowalczyk

Choć wyglądało to groźnie, na szczęście nic poważnego się nie stało, jednak droga wojewódzka 252, prowadząca z Włocławka do węzła autostradowego w Brzeziu, była zablokowana przez dłuższy czas. Na 54 kilometrze trasy do rowu zjechała przewożąca zwoje blachy ciężarówka.

Do zdarzenia doszło wczesnym popołudniem. Na łuku drogi, z niewiadomych przyczyn, kierujący ciężarówką zjechał na pobocze. Kierowany przez niego pojazd obrócił się na bok a ładunek wylądował w rowie. Ładunek dość ciężki, bo ciężarówka przewoziła na naczepie dwa zwoje blachy, ważące 15 i 20 ton. Kierowca opuścił kabinę o własnych siłach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia karetki pogotowia ta osoba została przebadana, nie odniosła ona obrażeń, więc kierujący pojazdem pozostał na miejscu – relacjonuje mł.bryg. Marcin Jaworski z KM PSP we Włocławku.

Działania strażaków ograniczyły się do uprzątnięcia z nawierzchni cieczy wyciekających z uszkodzonego pojazdu. Aby podnieść ładunek i ciężarówkę konieczne było jednak użycie dźwigu sprowadzonego przez przewoźnika. 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz