Zamknij X

Dzielnicowy z Włocławka podczas urlopu ujął złodzieja

2020-07-08 14:33:00, Maciej Kowalczyk

Asp. szt. Tomasz Czapski, dzielnicowy z włocławskiej jednostki Policji, przebywając na urlopie wykazał się czujnością i dbałością o porządek prawny. Funkcjonariusz zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę ze skradzionym alkoholem w ręku i natychmiast zareagował, chwytając go i przytrzymując do czasu przyjazdu patrolu. Dzięki jego błyskawicznemu działaniu złodziej został ukarany, a towar powrócił do ponownej sprzedaży.

Do zdarzenia doszło w weekend w jednym z marketów na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Dzielnicowy asp. szt. Tomasz Czapski, przebywający na urlopie, podczas wchodzenia do sklepu zauważył wybiegającego ze środka mężczyznę, który trzymał w ręku dwie butelki alkoholu. Taki widok od razu wzbudził podejrzenia u czujnego funkcjonariusza. Policjant bez wahania schwytał uciekiniera i szybko ustalił, że przed chwilą dokonał on kradzieży alkoholu.

Dzielnicowy przekazał ujętego złodzieja w ręce umundurowanych policjantów, którzy ukarali 39-latka mandatem karnym w wysokości 500 zł. Wyniesiony przez sprawcę towar powrócił na sklepowe półki.

Włocławski dzielnicowy, który jak twierdzi po prostu działał odruchowo, wykazał się postawą godną naśladowania.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz