Jak sprzedawać w ramach rolniczego handlu detalicznego? Startuje cykl szkoleń dla KGW

2020-07-07 17:52:12, Maciej Kowalczyk

„Rolniczy handel detaliczny – aktywizacja rynkowa dla członków KGW” - to projekt skierowany do tych Kół Gospodyń Wiejskich, które chciałyby skorzystać z wprowadzonych niedawno rozwiązań prawnych. Rolniczy handel detaliczny stwarza możliwość prostej i wygodnej sprzedaży żywności wytworzonej samodzielnie przez rolników, ale także organizacje, takie jak KGW. W ramach projektu odbędzie się 20 szkoleń.

Wczoraj w Majątku Kaniewo odbyła się konferencja inaugurująca cykl szkoleń, które zorganizuje i przeprowadzi ProBiznes – Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców. Projekt trwać będzie do 20 sierpnia.

Koła Gospodyń Wiejskich są przez nas szczególnie brane pod uwagę, to dla nich powstał ten projekt zainspirowany przez Panią Minister Annę Gembicką- mówi Monika Hrynyk-Wiśniewska ze Stowarzyszenia ProBiznes – Projekt przeznaczony jest dla KGW, które chcą sprzedawać swoje wyroby.

Projekt został stworzony by zapoznać członkinie KGW z aspektem prawnym rolniczego handlu detalicznego. To dzięki przepisom, które weszły w życie 2017 roku możliwa jest sprzedaż zdrowych i świeżych wyrobów rolniczych bez konieczności korzystania z pośredników. Czy jest to narzędzie, które mogą wykorzystać członkinie Kół?

To one zajmują się przede wszystkim gospodarstwem domowym, wyrabiają powidła, zbierają owoce plonów ziemi i sprzedawanie ich, zbyt jest pożądany – wyjaśnia Ryszard Machnowski, który w ramach projektu wyjaśniać będzie aspekty prawne rolniczego handlu detalicznego.

To właśnie ten aspekt, będzie jednym z dwóch, które poruszane będą podczas szkoleń. Drugim, będą zagadnienia marketingowe, których wykorzystanie w praktyce może zaowocować wymiernym zyskiem dla KGW. Jeśli tej wiedzy brakuje, nawet najdoskonalszy produkt może nie znaleźć nabywców.

Klienci, którzy korzystają z produktów Kół Gospodyń, to są wierni klienci. Bardzo często (...) spotykaliśmy się z tym, że gdzieś ta wierność została zaburzona i najczęściej była to wina rolników zajmujących się handlem detalicznym. Będziemy pomagać w tym, żeby to już nie zaistniało – mówi Daniel Nowak, zajmujący się przekazywaniem wiedzy z zakresu marketingu.

Słowem - po przejściu szkolenia członkinie KGW zyskają wiedzę, jak sprzedawać swoje produkty na atrakcyjnych warunkach. Projekt zakłada przeszkolenie w ten sposób 300 gospodyń. W ramach projektu powstanie też publikacja pt. „Rolniczy handel detaliczny ujęty na tle krajów UE”. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w szkoleniach mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony internetowej www.pro-biznes.eu.

https://www.facebook.com/ProBiznes.eu/ 

 

Artykuł sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności
- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu FIO

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz