Zamknij X

Nie wszyscy pamiętają o ograniczeniach prędkości

2020-07-06 11:46:24, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci ruchu drogowego i grupy SPEED przez cały czas wakacji kontrolują, czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego. Dobra pogoda niestety sprzyja kierowcom, którzy zbyt mocno naciskają na pedał gazu, szczególnie w obszarze zabudowanym. Przez weekend przekonało się o tym sześciu kierowców jadących ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące przepisy. Na 3 miesiące muszą oni przesiąść się na miejsce pasażera.

Czas wakacji powinien być dla wszystkich kierowców czasem zwolnienia tempa życia i zasłużonego wypoczynku w różnych częściach kraju. Jednak często kierowcy zapominają o tym i śpieszą się do celu podróży. Dlatego policjanci przez okres wakacji mają szczególną uwagę na łamanie przepisów związanych z przekraczaniem prędkości w pobliżu przejść dla pieszych i w obszarze zabudowanym. Do kontroli wykorzystywane są nie tylko ręczne mierniki prędkości, ale także videorejestratowy.

Przez ostatni weekend (03/06.07.2020) podczas działań wakacyjnych policjanci ruchu drogowego i specjalnej grupy SPEED zatrzymali 6 kierowców na zbyt szybkiej jeździe w obszarze zabudowanym. Każdy z nich jechał o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące w tych miejscach ograniczenia prędkości. Trzech z nich potraktowało drogę w obszarze zabudowanym jako drogę szybkiego ruchu i zmierzona prędkość ich pojazdów wykazała „grubo" ponad 120 km/h.

Dla wszystkich kierowców taka jazda zakończyła się mandatem karnym i punktami, a także policjanci zatrzymali im na okres 3-miesięcy prawa jazdy. Teraz mogą tylko jechać pojazdem jako pasażer.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz