Zamknij X

Jarosław Gowin o PUZ: Ta uczelnia może być chlubą dla Włocławka

2020-07-02 10:12:33, Maciej Kowalczyk

Ostatnie lata dla Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku cechował nieustanny rozwój, rozbudowa zaplecza dydaktycznego, inwestycje w sprzęt służący edukacji studentów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – mówił wczoraj rektor elekt uczelni dr Robert Musiałkiewicz.

Te słowa padły nieprzypadkowo. Wczoraj we Włocławku gościł Jarosław Gowin, do niedawna pełniący funkcję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Te lata, jak podkreślał były wicepremier to nieustanny rozwój PUZ:

Chciałbym serdecznie podziękować i pogratulować Panu Rektorowi za dotychczasową współpracę. (…) Chcę powiedzieć, że te poprzednie 4 lata to dla uczelni włocławskiej czas ogromnych inwestycji i bardzo dynamicznego rozwoju. Sama powierzchnia dydaktyczna podwoiła się, ale bardzo wysoko oceniana jest też jakość kształcenia na włocławskiej uczelni. Chcę powiedzieć, że jest to uczelnia, która może być chlubą dla całego Włocławka i okręgu toruńsko-bydgoskiego.

Jarosław Gowin podkreślił, że uczelnie w Polsce, to nie tylko duże uczelnie akademicki, ale także placówki podobne do włocławskiej, kształcące na potrzeby lokalnego rynku pracy specjalistów w konkretnych dziedzinach. Wyraził też nadzieję, że kolejne lata przyniosą dalszy rozwój PUZ.

Rzeczywiście udało się uczynić postęp w wielu obszarach dydaktycznych, infrastrukturalnych, ale trzeba przyznać szczerze, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – przyznał rektor Robert Musiałkiewicz - To jest tak, że w Polsce takich uczelni jest ponad 30. Mamy wszyscy ambicje, żeby być uczelniami dobrymi, przede wszystkim zrzeszać młodzież z ościennych powiatów w tych miejscach, gdzie może się toczyć życie kulturalne, zawodowe, gdzie może być dobra edukacja. I ta dobra edukacja jest dziś we Włocławku.

Dobra edukacja wymaga dobrego finansowani, zapewniającego nie tylko utrzymanie placówki ale też rozbudowę potencjału dydaktycznego. W ostatnich latach udało się pozyskać środki na szereg inwestycji, w tym infrastrukturalnych. Ukończone już Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii, powstające Centrum Symulacji Medycznej to przykłady tego, jak włocławska uczelnia zmieniła się w ostatnich latach.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz