Uczeń z Włocławka laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Euklides

2020-06-29 09:39:46, Maciej Kowalczyk

Miłosz Mertka uczeń klasy III Te, kształcący się w zawodzie technik informatyk w Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku został laureatem XXI Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Euklides.

Jak co roku uczniowie włocławskiego Elektryka brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Euklides. Już od wielu lat w konkursie biorą udział uczniowie szkół technicznych z Polski i Litwy. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju finał konkursu miał inny przebieg niż zawsze. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej szkół włocławski Elektryk zajął 3 miejsce.

Ponadto Miłosz Mertka jest tegorocznym kandydatem Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku na podbudowie gimnazjum do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021. Uczeń uzyskał w tym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce.

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Euklides jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, do którego to stowarzyszenia należy od wielu lat Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Do konkursu uczniów przygotowywała p. Ewelina Sieraczkiewicz, a nauczycielem matematyki Miłosza jest p. Maciej Stasiak.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz