Gwiazdozbiór polskiej lekkoatletyki - za dwa miesiące 96. Mistrzostwa PZLA

2020-06-29 14:46:15, Maciej Kowalczyk

To będzie najważniejsze i największe wydarzenie sportowe w historii Włocławka. 96 Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce wystartują na stadionie OSiR w ostatni weekend sierpnia.

28 sierpnia do miasta zawitają najlepsi z najlepszych, co nie może dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że z powodu koronawirusa nie odbędą się Mistrzostwa Europy, w ślad za tym włocławska impreza staje się najważniejszą dla rodzimych lekkoatletów.

Liczę, że będzie to świetne widowisko, które na stałe zapisze się w pamięci mieszkańców – mówił dziś we Włocławku szef Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Mistrzostwa na stadionie we Włocławku początkowo miały odbyć się w czerwcu. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany i ostatecznie PZLA zmuszony był do ogłoszenia nowego terminu imprezy, tym razem w sierpniu tego roku.

Czeka nas przepiękna impreza, lekkoatletyka to królowa sportu – podkreślał prezydent Marek Wojtkowski – Tak jak zapowiedział Pan prezes z udziałem gwiazd polskiej lekkiej atletyki, ale też europejskiej i światowej. Mamy przecież zawodników, którzy osiągają bardzo dobre wyniki na arenach europejskich i światowych. Dlatego sądzę, że będzie to niezwykłe wydarzenie we Włocławku.

Jak zaznacza prezydent, miasto już przygotowuje się na przeprowadzenie zmagań. Wsparcie w przeprowadzeniu mistrzostw zadeklarował też ANWIL S.A., który został ich sponsorem.

Jak Państwo wiecie ANWIL S.A. wspiera sponsoring sportowy. Jesteśmy znani w regionie, między innymi ze wsparcia koszykówki, żeglarstwa, czy lekkoatletyki – przypominał Jarosław Chmielewski, członek zarządu firmy - To, że biznes wspiera sport, imprezy sportowe, to ważny element współpracy między biznesem, samorządem, czy też różnego rodzaju związkami sportowymi.

Do mistrzostw pozostały dwa miesiące, jednak organizatorzy z LKS Vectra, podobnie jak miasto już „dopinają” ostatnie kwestie organizacyjne imprezy. Imprezy, która w związku z sytuacją epidemiczną wciąż niesie ze sobą wiele znaków zapytania. Zwłaszcza jeśli chodzi o udział publiczności.

Po Państwa prawej stronie jest przygotowana jedna część widowni, co czwarte siedzenie jest wyklejone i tak, na dzień dzisiejszy, jeśli chodzi o zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego ma to wyglądać, 1/4 stadionu może być zajęta – wskazywał Marek Wódecki z Vectry.

Niezależnie od tego, czy i w jakiej formie możliwe będzie oglądanie zmagań na żywo, złaknieni sportowych emocji będą mogli oglądać zmagania lekkoatletów na antenie TVP Sport.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz