Włocławek 2020 - Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce

2018-10-09 15:28:10, Maciej Kowalczyk

Już za 2 lata, w roku olimpijskim we Włocławku zagości największa impreza lekkoatletyczna Polski. Tą imprezą są oczywiście Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów, zawody odbywać się będą na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na specjalnie zorganizowanej w ratuszu konferencji prasowej, prezydent Marek Wojtkowski wraz z wiceprzewodniczącym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomaszem Majewskim ogłosili decyzję o przyznaniu Włocławkowi organizacji tej wielkiej imprezy. Imprezy tym bardziej znaczącej, że odbywać się będzie w roku igrzysk olimpijskich. Co to oznacza? Pewność, że na zawodach pojawią się najlepsi z najlepszych. Dla części bowiem, będzie to okazja na to, by uzyskać olimpijskie kwalifikacje:

Obowiązkowo cała reprezentacja olimpijska - odpowiada zapytany o "listę obecności" wiceprzewodniczący PZLA - Wszyscy najlepsi będą tutaj we Włocławku. Będą się kwalifikować w nowym systemie kwalifikacji. (...) Złoty medal mistrzostw Polski jest bardzo cenny bo daje bardzo dużo punktów w tym rankingu (...) wszyscy potrzebują dobrych startów, także walka będzie szczególnie zacięta. W niektórych konkurencjach, to właśnie tutaj we Włocławku będzie się decydowało, kto kwalifikuje się do reprezentacji.

Jak dodaje wiceprzewodniczący Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, decyzja o tym aby to właśnie Włocławek organizował te zawody nie była przypadkowa. Co zdecydowało?

Przede wszystkim pewność, że będzie to dobrze zorganizowane, że jest wsparcie lokalnego samorządu, że stadion spełnia wszystkie najwyższe kryteria jakie tego rodzaju impreza powinna mieć. To, że że tutejsze środowisko lekkoatletyczne jest na tyle prężne, że podała organizacji.

Do zawodów pozostały 2 lata. Niemniej, już dziś miejski ratusz myśli o tym, w jaki sposób przygotować się do tej imprezy. Nie chodzi tylko o kwestie związane z logistyką zawodów, noclegami czy zapewnieniem odpowiedniego zaplecza, to także kwestie związane z wymogami, jakie narzuca transmisja telewizyjna realizowana na żywo. Choć włocławski Ośrodek Sportu i Rekreacji dysponuje obiektem, który znakomicie spełnia wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, to jednak transmisja wymaga modyfikacji i inwestycji na stadionie. Chodzi między innymi o zmianę ustawienia platformy telewizyjnej a także, doprowadzenie odpowiedniej infrastruktury energetycznej.

Jak podkreśla prezydent Marek Wojtkowski, przyznanie miastu organizacji imprezy tej rangi, jest wynikiem uznania dla dotychczasowej współpracy pomiędzy PZLA a władzami miasta w organizowaniu imprez, takich jak Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Prezydent dodaję także, że uważa sport za najlepszą możliwą formę promocji miasta:

Oprócz tego to że sport spełnia niezwykle ważną funkcję integracyjną i społeczną (...) duża impreza sportowa, telewizyjna automatycznie też przyciąga młodzież do klubów. A czy można sobie wyobrazić lepszy element taki społeczny, integracyjny, jak właśnie współzawodnictwo, treningi, zaangażowanie, dodatkowo odpowiednie też spędzanie czasu wolnego? - pytał retorycznie prezydent.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konferencji:

Komentarze (1)


Co mi zrobisz jak mnie złapiesz (2018-10-09 23:12:08) Zgłoś do moderacji
Gratulacje! Wykorzystajcie proszę szansę :-)

Dodaj swój komentarz