Trzynasty tydzień nauki z e-Szkołą

2020-06-12 10:40:39, Maciej Kowalczyk

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem matur i egzaminów ósmoklasistów. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i średnich mają okazję do powtórki materiału. Pomogą lekcje zarchiwizowane na kanale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. A tych, którym zostało jeszcze dwa tygodnie nauki, zapraszamy od poniedziałku (15 czerwca) na kolejne e-lekcje według nowego planu.

Wszystkie lekcje nadajemy na żywo, można je obejrzeć na czterech kanałach:

· YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

· Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

· edupolis.pl,

W poniedziałek (15 czerwca) rozpoczniemy nowy, trzynasty już tydzień nauki z naszą e-Szkołą.

 · plan lekcji na nadchodzący tydzień (od 15 do 19 czerwca)

 

Do tej pory przeprowadziliśmy ponad 800 lekcji. Zajęcia wyświetliło 1,6 miliona osób. Trzynaście Tysięcy osób subskrybuje nasz kanał na YouTube, a ponad osiem tysięcy obserwuje naszą aktywność na Facebooku.

Dla wszystkich uczniów, którzy polubili naukę z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową mamy dobrą wiadomość – w wakacje nie zaprzestaniemy nadawania e-lekcji. Więcej szczegółów już wkrótce na stronie kujawsko-pomorskie.pl

 Święto Województwa w e-Szkole

Dwunasty tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową był wyjątkowy - w poniedziałek (8 czerwca) w związku z obchodami Święta Województwa zaprosiliśmy uczniów na lekcje o samorządzie, historii województwa, naszych korzeniach, etnografii i przyrodzie regionu.

 Lekcję o samorządności poprowadziła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska (tutaj), wykład „Setna rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski” wygłosił historyk Jarosław Kłaczkow z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (tutaj). Zajęcia poświęcone etnografii w naszym regionie przygotowała Olga Kwiatkowska z Muzeum Etnograficznego w Toruniu (tutaj). O ochronie środowiska na Kujawach i Pomorzu opowiedziała Dorota Sajbor, edukator Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia (tutaj).

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa jest częścią naszego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Środki na realizację wartego 740 milionów złotych, pakietu pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Wykorzystano dostępne jeszcze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020 wolne środki, na co zgodziła się Komisja Europejska.

(Informacja prasowa Urząd Marszałkowski)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz