Szkoły z Włocławka w pierwszej „20” Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii

2020-06-09 12:25:34, Maciej Kowalczyk

W Polsce jest już prawie 300 szkół średnich, które szlifują zaangażowanie społeczne oraz wspierają rozwój kompetencji proinnowacyjnych uczniów. Trzy z nich są z Włocławka, z czego aż dwie uplasowały się w pierwszej dwudziestce: I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej na miejscu dziewiątym oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Długosza na miejscu dwudziestym. Trzecią szkołą w rankingu jest Technikum nr 6 w Zespole Szkół Technicznych.

Znane są już wyniki tegorocznego Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii, jedynego, który zamiast wyników matur, analizuje aktywność społeczną i przedsiębiorcze podejście uczniów. Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, której celem jest, aby każdy młody człowiek w Polsce mógł zrealizować własną akcję społeczną. Uczniowie działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak np. umiejętność współpracy, zarządzanie swoim czasem i budżetem, rozwiązywanie problemów, empatia czy wrażliwość społeczna

Gala finałowa Rankingu odbyła się 2 czerwca. W odpowiedzi na sytuację epidemiczną, przyjęła nową formę - wydarzenia online. Cały Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii 2020 dostępny jest pod TYM adresem, a relacja z Gali na stronie Zwolnionych z Teorii w serwisie Facebook.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz