Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce – znamy termin

2020-06-04 14:00:01, Maciej Kowalczyk

We wrześniu 2018 roku PZLA ogłosił, ze gospodarzem 96. Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce będzie Włocławek. Przygotowania wkroczyły już w ostatnią fazę, gdy pandemia koronawirusa zmusiła związek do przełożenia zawodów. Te ostatecznie odbędą się w końcówce sierpnia.

28-30 sierpnia to aktualny, potwierdzony przez PZLA termin mistrzostw. Zawody, pierwotnie zaplanowane na 25-27 czerwca, przełożono już 1 kwietnia, jednak wtedy nie podano wiążącego terminu ich rozegrania. Dynamiczna sytuacja związana z epidemią nie pozwalała na tak dalekie plany. 

To, że mistrzostwa się odbędą się w sierpniu, zapowiadano od początku, a pierwszym planowanym terminem był środek miesiąca. Kiedy w ramach „odmrażania” obostrzeń zapowiedziano powrót rozgrywek sportowych, w tym zawodów ligowych, pozostawało jedynie oczekiwanie na potwierdzenie terminu zawodów. Zawodów, które są szczególnie istotne dla polskich lekkoatletów nie tylko ze względu na rangę. Stanowią też olimpijską kwalifikację na drodze do igrzysk w Tokio, które pierwotnie miały odbyć się tego lata. Jak wiemy najważniejsza sportowa impreza świata została przełożona o rok. Oznacza to, że pomimo zmiany terminu, sportowcy na obiektach OSiR-u rywalizować będą zaciekle o jak najlepszy wynik a na stadionie pojawi się śmietanka polskich lekkoatletów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz