4 czerwca - otwarta akcja poboru krwi

2020-06-02 09:19:56, Maciej Kowalczyk

Za niespełna tydzień, w czwartek 4 czerwca Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku organizuje kolejną otwartą akcję poboru krwi. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy w całym kraju odnotowywane są braki w zaopatrzeniu w ten najcenniejszy z leków.

Akcja odbywać się będzie w godzinach od 12.30 do 16.30. Pobór krwi odbywać się będzie w specjalnie do tego przystosowanym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkowanym na ul. 3 Maja u wylotu do Pl. Wolności.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem, stwierdzający tożsamość wraz z numerem PESEL oraz adresem zamieszkania/zameldowania.

Apelujemy do mieszkańców Włocławka i okolic zwłaszcza młodych ludzi, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty Honorowych Dawców Krwi o oddawanie krwi, ponieważ jest ona teraz szczególnie potrzebna. Jednocześnie informujemy, że wszelkie procedury medyczne i zasady higieny są prowadzone zgodnie z rozporządzeniami ministra zdrowia - zachęcają organizatorzy.

(Inf. prasowa PCK)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz