Nagrody od marszałka

2020-05-28 13:07:01, Maciej Kowalczyk

Muzealnicy na co dzień zajmują się gromadzeniem eksponatów, przygotowywaniem ekspozycji, konserwacją zabytków i czuwają nad ich przechowywaniem w odpowiednich warunkach. Prowadzą działalność edukacyjną i oprowadzają po muzeach. W maju mamy okazję im podziękować. W Dniu Muzeów marszałek nagrodził dziewięcioro przedstawicieli tego zawodu. Ze względu na epidemię Covid-19 uroczysta gala wręczenia nagród nie odbędzie się.

- Nasze muzea są nie tylko ważnymi ośrodkami wymiany kulturalnej, umożliwiającymi zdobywanie wiedzy o sztuce, nauce, etnografii czy archeologii, ale także miejscami dobrej zabawy, w których skutecznie „zarażamy" wiedzą dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. To możliwe dzięki zaangażowaniu, kreatywności i wielkiej pasji pracowników tych placówek – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wśród nagrodzonych znalezli się także pracowicy Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku..Karolina Bandziak - Kwiatkowska, Wioleta Osińska i Krzysztof Winnicki.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego pełni rolę organizatora dla trzech muzeów na terenie województwa. Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferrowej, które od ponad 60 lat dokumentuje i utrwala historię kultury ludowej Kujaw i Pomorza prowadzi trzy skanseny: Park Etnograficzny położony w centrum Torunia, Park Etnograficzny w Kaszczorku oraz Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce. Kolejny kompleks działający pod zarządem województwa to Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, które zarządza jednym z największych rezerwatów archeologicznych w Europie. Instytucją samorządową jest również ponad stuletnie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, które prowadzi skansen etnograficzny w Kłóbce, Muzeum im. Stanisława Noakowskiego w Nieszawie oraz trzy oddziały na terenie Włocławka.

W tym roku, marszałek przyznał nagrody również bibliotekarzom. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem tutaj.

(Inf. prasowa Urząd Marszałkowski)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz