Dyspensery – nowość w autobusach MPK

2020-05-27 13:51:36, Maciej Kowalczyk

W autobusach miejskiego przewoźnika pojawiły się dyspensery. Dozowniki z płynem dezynfekującym zostaną w pojazdach na dłużej – zapowiada ratusz. Do autobusów, w drugiej połowie roku, trafią też urządzenia OPS – umożliwiające zbliżeniowy zakup biletu.

Od początku zagrożenia epidemicznego włocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji regularnie dezynfekowało i ozonowało flotę pojazdów. Regularnie, dzięki pomocy WOPR, dezynfekowane były także przystanki autobusowe w mieście – przypomina ratusz. Dziś, w związku z zagrożeniem koronawirusem w pojazdach miejskiej spółki pojawiły się też dyspensery, dzięki którym pasażerowie będą mogli zdezynfekować ręce podczas podróży. Charakterystyczne zielone pojemniki znaleźć można już w 40% pojazdów, do końca tygodnia pojawią się we wszystkich autobusach.

Te dyspensery oczywiście pojawiły się z powodu COVID-19, jednak po wygranej walce z wirusem one pozostaną – zapowiadał dziś na briefingu prasowym zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki - W naszej ocenie poprawiają jakość podróżowania, komfort podróżnych pod względem higienicznym – dodawał.

To jednak nie jedyna nowość w autobusach MPK. Kolejna pojawi się w nich w drugiej połowie roku. To Open Payment System (OPS) – terminale umożliwiające płatność za bilet kartą zbliżeniową. Rozwiązanie, które funkcjonuje dotąd w zaledwie kilku miejscowościach w Polsce, ma poprawić komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Głównym „katalizatorem” pojawienia się nowinek w miejskich autobusach jest oczywiście pandemia, niemniej, jak podkreśla Marek Wojtkowski, jest też drugi cel:

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zachęcić do korzystania z autobusów MPK, jako, przede wszystkim, bezpiecznego i ekologicznego środka transportu – mówił prezydent miasta – Zapraszamy. Mamy tak skalkulowane ceny biletów i przede wszystkim trasy połączeń – jest to wynik audytu przeprowadzonego przez nas w roku 2019 – że mieszkańcy, jak myślę, będą zadowoleni z usługi.

Podczas konferencji zapowiedziano też wprowadzenie kolejnych zmian do rozkładu jazdy, które powinny jeszcze bardziej uatrakcyjnić transport publiczny we Włocławku.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz