Kujawsko-pomorskie: Kolejni ozdrowieńcy

2020-05-26 10:58:54, Maciej Kowalczyk

9 osób uznano za ozdrowiałe po przejściu COVID-19 – poinformował Urząd Wojewódzki. Wczoraj zdiagnozowano jeden przypadek zakażenia w regionie.

Wystąpienie patogenu wykryto u mieszkańca Torunia. To 594 osoba zakażona koronawirusem w województwie. Dziś, jak dotąd, nie pojawiły się kolejne przypadki. 

Ozdrowienie kolejnych 9 osób oznacza, że w województwie pozostaje 105 „aktywnych przypadków SARS-CoV-2, dotąd wyleczono 443 osoby, odnotowano też niestety 46 zgonów (wczoraj Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy przekazało informację o zgonie 66-letni ego mężczyzny, który miał choroby współistniejące). W szpitalach województwa pozostają 23 osoby chore na COVID-19. Trzy są w stanie ciężkim. W ciechocińskim izolatorium przebywa obecnie 15 osób.

Według porannego raportu resortu zdrowia dziś odnotowano w Polsce 236 kolejnych zakażeń. Nie dziwi już, że po raz kolejny w opublikowanych danych na pierwszym miejscu znajduje się województwo śląskie, gdzie potwierdzono w badaniach laboratoryjnych 187 kolejnych zakażeń (w tym regionie łącznie wykryto 7327 przypadków).

Dobra wiadomość to ta, że ministerstwo potwierdziło dziś aż 744 przypadki wyzdrowień. To najwyższy dobowy wzrost tego wskaźnika od początku epidemii w Polsce. Złą informacją jest ta, że jednocześnie zwiększyła się, do 1013, liczba zgonów z powodu COVID-19. Dziś poinformowano o sześciu ofiarach COVID-19.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz