Będąc po służbie zatrzymali 22-latka poszukiwanego do odbycia kary

2020-05-22 12:48:28, Maciej Kowalczyk

Wczoraj (21.05.2020) policjanci włocławskiej komendy wracając po służbie do domu zatrzymali poszukiwanego 22-latka. Włocławianin miał do odbycia karę 6-miesięcy w zakładzie karnym za rozbój, jakiego dokonał wcześniej. Swoim zachowaniem mundurowi udowodnili, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie.

Podkomisarz Karol Jastrzębski oraz sierżant sztabowy Szymon Pasturczak z wydziału patrolowo-interwencyjnego włocławskiej jednostki wracając do domu po służbie około godziny 16 w centrum Włocławka zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną do odbycia kary. Postanowili to sprawdzić i po wylegitymowaniu się mężczyźnie, zatrzymali go do czasu przyjazdu poinformowanych policjantów w służbie. Jak się okazało ich czujne oko i doświadczenie nie zawiodło. Szybka weryfikacja w policyjnych systemach wykazała, że 22-latek ma do odbycia karę 6-miesięcy pozbawienia wolności. Nakaz doprowadzenia do zakładu karnego wydał włocławski sąd, a dotyczył on wykonania wyroku za wcześniej popełniony rozbój przez zatrzymanego.

Doprowadzony do komendy włocławianin spędził noc w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu. Dzisiaj (22.05.2020) prosto z policyjnej celi został przetransportowany do zakładu karnego. Tam spędzi najbliższe 6-miesięcy.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz