Zamknij X

Jaki powinien być plac Wolności? Ratusz liczy na opinie włocławian

2020-05-14 11:47:12, Maciej Kowalczyk

Jaki ma być „nowy” plac Wolności? Czego od tego miejsca oczekują włocławianie? Te pytania zadano sobie w miejskim ratuszu i przygotowano ankietę dla włocławian. Wszystko w ramach przygotowań do rewitalizacji tej części miasta.

Plac Wolności, centralne miejsce miasta i poniekąd jego wizytówka. Od lat już toczy się dyskusja w jaki sposób zmienić go, by stał się bardziej funkcjonalny i bardziej przyjazny dla tych, którzy w tym miejscu zaczynają wizytę w centrum Włocławka. 

Koncepcji na jego zagospodarowanie pojawiało się dotąd wiele, w tym takie, które przewidywały wprowadzenie ruchu drogowego pod ziemię i przeznaczenie placu tylko dla pieszych. Te wizje nie doczekały się jednak realizacji. Teraz pojawiła się możliwość, być może nie tak rewolucyjnego, ale jednak wymyślenia „na nowo” placu Wolności. Działania podjęto w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji, który realizowany będzie w mieście do 2028 roku.

W opracowaniu koncepcji nowego zagospodarowania Placu Wolności ważną rolę odgrywać będą głosy włocławian. Zachęcamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i propozycjami, m.in. w zakresie układu pieszego, rowerowego i drogowego, elementów małej architektury i zieleni. Zebrane w ten sposób oczekiwania mieszkańców wyznaczą ramy projektu i pozwolą przekuć ogólne wyobrażenia w konkretne projekty, które również będziemy chcieli skonsultować z mieszkańcami – zachęca ratusz i publikuje na swoich stronach jedno ale ważne pytanie skierowane do mieszkańców: ”Jaki powinien być plac Wolności?”

Odpowiedź na to pytanie to zaledwie początek prac koncepcyjnych nad zagospodarowaniem tego miejsca. Jednak to ważny początek, bo pozwoli na wytyczenie kierunku, w którym ma iść ratusz opracowując projekty.

Te opinie mieszkańców pozwolą nam przygotować pomysły, które i tak później będziemy chcieli z mieszkańcami skonsultować – tłumaczy Maciej Jagieła z włocławskiego Urzędu Miasta.

Ankietę znaleźć można pod tym linkiem.  Będzie ona dostępna do 24 maja 2020 roku do godz. 23.59. Każdy może wypowiedzieć się na temat tego jak wyobraża sobie „nowy” plac Wolności. My także postanowiliśmy spytać o to włocławian w krótkiej sondzie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz