RCKiK zaprasza krwiodawców

2020-04-27 10:05:19, Maciej Kowalczyk

Ten lek potrzebny jest zawsze, jednak w dobie pandemii ma szczególne znaczenie. Wciąż jest potrzebny i wciąż nie jest go dość. Krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza włocławian do swojej siedziby.

Oddział RCKiK przy ulicy Lunewil 15 jest wciąż czynny i wciąż czeka na krwiodawców, którzy zechcą podzielić się "najcenniejszym z leków". Oczywiście w warunkach zagrożenia epidemiologicznego sama zbiórka wygląda nieco inaczej a na krwidodawców czekają dodatkowe środki bezpieczeństwa. Każdy z nich otrzymuje przed rejestracją jednorazową maseczkę i dezynfekuje sobie ręce. Zainteresowani oddaniem krwi są wpuszczani pojedynczo i przed rejestracją wypełniają ankietę epidemiologiczną. wszystko po to, by proces był bezpieczny. Dla wszystkich.

W siedzibie oddziału można pojawi się w standardowych godzinach otwarcia.

Składniki krwi są niezbędne przede wszystkim do leczenia pacjentów przewlekle chorych, szczególnie chorych onkologicznych oraz chorych po ciężkich urazach. Każda jednostka krwi ratuje zdrowie i życie chorych codziennie - przypomina RCKiK.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz