Zamknij X

Wakacyjna zbiórka krwi we Włocławku

2018-07-11 13:16:52, Maciej Kowalczyk

Okres wakacyjny to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew i jej składniki. Sezon letni związany jest ze zwiększonym ruchem turystycznym, co z kolei wiąże się ze wzmożoną liczbą wypadków. Dodatkowo spory odsetek dawców to uczniowie, którzy w tym okresie wyjeżdżają na wypoczynek. Nic dziwnego, że wciąż jej za mało.

Każda kropla krwi jest bezcennym darem, który jest w stanie uratować życie drugiego człowieka. Na oddziale ratunkowym dla jednego pacjenta potrzebne jest od 2 do 4 jednostek krwi (jednostka krwi to 450 ml). Niezbędną ilość krwi można zapewnić jedynie dzięki regularnemu oddawaniu krwi przez honorowych krwiodawców. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włocławku alarmuje o niedoborach praktycznie każdego rodzaju krwi z jednoczesną prośbą o jej honorowe oddawanie.

Krew można oddawać w pn.,wt.,czw.,pt.- w godz. 7.30 - 11.30 oraz w śr.- w godz. 7.30 - 17.00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włocławku na ul. Lunewil 15 oraz podczas otwartej akcji poboru krwi organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż we Włocławku w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 12.30 - 16.30 na ulicy 3 Maja (u wylotu do pl. Wolności).
Pomóc może każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia ważąca ponad 50 kilogramów.

Szczegóły dotyczące oddawania krwi dostępne są na stronie PCK.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz