18 przypadków zakażenia koronawirusem w mieście – informuje prezydent

2020-04-07 13:00:35, Maciej Kowalczyk

Łączną liczbę zakażonych SARS-CoV-2 podano na podstawie danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Oznacza to wzrost o 4 przypadki w porównaniu z dostępnymi dotąd informacjami.

Na południowym briefingu, poświęconym aktualnej sytuacji epidemiologicznej w mieście prezydent odniósł się do rozbieżności, jakie pojawiają się w oficjalnych komunikatach dotyczących zakażonych i umieszczonych w kwarantannie.

Swoje dane opieram tylko i wyłącznie o dane, które pozyskuję ze stacji sanitarno-epidemiologicznej we Włocławku – mówił prezydent – Wedle tych danych, na chwilę obecną, w naszym mieście odnotowano 18 osób, które uległy zarażeniu koronawirusem. To są najczęściej osoby przebywające w kwarantannach, te osoby, które czują się gorzej są po prostu przenoszone w inne miejsca, mam na myśli, przede wszystkim, izolatorium w Ciechocinku, ewentualnie do któregoś ze szpitali zakaźnych.

Marek Wojtkowski poinformował też o aktualnej liczbie osób pozostających w kwarantannie. Wbrew pojawiającym się informacjom, liczba ta nie spada. W powiecie i we Włocławku to łącznie 1300 osób, w tym 30 przebywających w kwarantannie zbiorowej w ośrodkach przy ulicy Żytniej i Mechaników.

Do normy wraca zaś sytuacja we włocławskim szpitalu. W ubiegłym tygodniu, z powodu „ryzyka zakażenia” koronawirusem zamknięto sześć oddziałów (m.in. Oddział Wewnętrzny, Neurologię i Izbę Przyjęć). Na szczęście badanie próbek nie potwierdziło dotąd żadnego przypadku zakażenia patogenem. Obecnie, jak poinformował Marek Wojtkowski zamknięty pozostaje tylko jeden z oddziałów.

Z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Zdrowia Marek Wojtkowski złożył też życzenia i podziękował personelowi medycznemu :

Chciałbym powiedzieć, że jesteście Państwo naszymi bohaterami. W tej chwili stoicie na pierwszej linii frontu i to Państwo bronicie nas przed zarażeniem tą straszną chorobą – mówił prezydent.

Obraz Tumisu z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz