Robiąc przedświąteczne zakupy wesprzyjmy lokalny biznes

2020-04-06 10:37:06, Maciej Kowalczyk

Do Wielkanocy pozostało 6 dni. Podczas poszukiwań produktów na świąteczne stoły sięgnijmy po te, które oferują regionalni przedsiębiorcy. W tym trudnym okresie nasze wsparcie jest im szczególnie potrzebne, dlatego zapraszamy do udziału w akcji „poMOCNY Koszyk Wielkanocny” Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Honorowy patronat nad inicjatywą objął marszałek Piotr Całbecki.

- Ci gościnni, zaradni ludzie szukają rozwiązań, działają. Chcą podarować mieszkańcom naszego województwa tradycyjne, smaczne, kolorowe Święta - mówi prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej Beata Sawińska.

Oferta przedsiębiorstw, uzupełniana na bieżąco, tutaj.

Wśród kulinarnych pomysłów na wielkanocny stół znalazły się m.in. babki piaskowe, mazurki, miody z okolicznych pasiek, konfitury, wędliny, sery i wiele innych wyrobów od lokalnych hotelarzy i gospodarzy. Zamówić można także pełen świąteczny catering składający się z zupy, dań ciepłych, dodatków i deserów. W ofercie: żurek z białą kiełbasą, zrazy, kaczka z jabłkami, karkówka pieczona ze śliwką i inne. Dostępne są też regionalne przysmaki, m.in. potrawy i wyroby z rodzimych ras od lokalnych hodowców gęsi kołudzkiej białej czy wieprzowiny rasy puławskiej. W świątecznym okresie zadbajmy również o dekoracje naszych domów. Proponujemy ręcznie wykonane wielkanocne wianki, stroiki, palmy i bukiety z żywych kwiatów. Przedsiębiorcy przygotowali także produkty, które świetnie sprawdzą się na prezenty dla bliskich. Dla kulinarnych smakoszy: zestawy słodyczy, praliny, pierniki, przetwory z upraw ekologicznych, dla miłośników naturalnych kosmetyków: mydełka, kule kąpielowe, lawendowe olejki i wody, a dla najmłodszych: pluszowe zabawki, kolorowe koce, pościele i poduszki. Zakupów można dokonać online lub skontaktować się z przedsiębiorcami telefonicznie.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest członkiem Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

(Inf. prasowa Urząd Marszałkowski)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz