Kujawsko-Pomorska e-Szkoła - dziś zajęcia z ... WF

2020-04-06 09:35:34, Maciej Kowalczyk

Za nami próbny egzamin ósmoklasistów - w tym roku wyjątkowy, bo przeprowadzony zdalnie. Do przyszłej środy w tym samy trybie odbywają się próbne matury. Zachęcamy uczniów do nauki i powtórki materiału z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową, gdzie czekają na nich lekcje ze specjalistami prowadzone na żywo i materiały zarchiwizowane. A już od dziś (6 kwietnia) zapraszamy na dwudniowe rekolekcje, a także wychowanie fizyczne on-line, czyli zabawy dla dzieci - informuje Urząd Marszałkowski.

 Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych.

Nadawanie rozpoczęto16 marca od e-lekcji dla ósmoklasistów i maturzystów. Po tygodniu uruchomilono zajęcia także dla uczniów klas IV, V, VI i VII szkoły podstawowej i wszystkich klas szkoły średniej. Nasze lekcje nadajemy już trzeci tydzień i odnotowujemy rekordowe wyniki oglądalności. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła ma już ponad 600 tysięcy wyświetleń.

Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchomiliśmy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tej projekt - nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spółce Conectio - mówi marszałek Piotr Całbecki

Lekcje nadawane są na żywo na:

W poniedziałek (6 kwietnia) o godzinie 9 zapraszamy wszystkich uczniów na czterdziestopięciominutowe zajęcia z wychowania fizycznego. Tuż po nich, o godzinie 11 rozpoczniemy dwugodzinne rekolekcje z księdzem Dawidem Wasilewskim - zachęca urząd.

We wtorek (7 kwietnia) o godzinie 9 odbędą się zajęcia, podczas których dowiecie się, jakie środki ostrożności należy zachować w sytuacji epidemii oraz jak chronić siebie i bliskich przed zarażeniem. O godzinie 11 nastąpi kontynuacja lekcji z rekolekcjonistą.

Do tej pory największym zainteresowaniem cieszą się e-lekcje dla szkół podstawowych. W tym tygodniu najczęściej oglądano zajęcia z języka angielskiego, biologii, matematyki i historii. Lekcję języka angielskiego dla klas V poprowadzoną przez Katarzynę Zajączkowską wyświetlono ponad 3,5 tysiąca razy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz