Liczba zakażeń koronawirusem w województwie sięgnęła 157

2020-04-02 22:54:07, Maciej Kowalczyk

To najnowsze, podane wieczorem, dane Ministerstwa Zdrowia. Według nich, w kujawsko-pomorskim potwierdzono 73 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Raport resortu potwierdza też wojewoda.

Jak mówi Mikołaj Bogdanowicz większość osób zarażonych to personel i pacjenci szpitali w regionie:

Za nami bardzo trudne godziny – przyznał wojewoda – Rzeczywiście w ostatniej dobie mamy kolejne przypadki.(...) To bardzo trudny dla nas wszystkich czas. Od momentu pozyskania tych informacji funkcjonuje nieustannie sztab kryzysowy. Przypadki, które się, niestety, przydarzyły, to przede wszystkim przypadki w służbie zdrowia. Mamy tu do czynienia ze szpitalem miejskim w Toruniu - na Oddziale Hematologii, przeszło 20 przypadków, ale również takie przypadki były w Bizielu (Szpital Uniwersytecki w Bydgoszczy -przyp.red.), w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy, mamy przypadki w Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy, gdzie mamy zarażony personel – wymieniał wojewoda Bogdanowicz.

Jak podkreślał, w ostatnich godzinach zarażeni trafiali do dedykowanych szpitali w regionie. Ponadto część osób zarażonych trafiła do uruchomionego w Ciechocinku izolatorium. Właśnie tam, wśród kilkudziesięciu innych pacjentów, przebywa obecnie trzech zakażonych SARS-CoV-2 z Włocławka.

W ostatniej dobie w naszym mieście wykryto cztery nowe przypadki. Wszystkie dotyczą osób, które przebywały w kwarantannie zbiorowej przy ulicy Żytniej. Czwarta spośród zakażonych osób przebywa obecnie w szpitalu.

Mikołaj Bogdanowicz poinformował jednocześnie o wydaniu zalecenia, by personel służby zdrowia nie łączył pracy w kilku szpitalach lub przychodniach. Jak wyjaśniał, to jedna z pielęgniarek, zatrudniona w kilku placówkach była źródłem transmisji części zakażeń.

Dotąd w kujawsko-pomorskim zdiagnozowano 157 przypadków zarażenia patogenem, Dzisiejszy przyrost jest najwyższy od początku trwania epidemii. Także i w całym kraju 2 kwietnia był rekordowy pod względem wzrostu liczby osób zakażonych. Odnotowano 392 nowe przypadki zdiagnozowania patogenu. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 57. Tylko dziś zmarło 14 osób.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz