Koronawirus. Przystanki do dezynfekcji. Uruchomiona 'bezpieczna' sygnalizacja

2020-04-02 13:41:52, Maciej Kowalczyk

W związku z ostatnimi wydarzeniami w mieście i informacjami o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem ratusz zdecydował się na przeprowadzenie dezynfekcji wszystkich przystanków komunikacji publicznej. Od wczoraj na przejściach dla pieszych nie jest uruchamiana przyciskiem – to kolejne kroki w walce z SARS-CoV-2.

Od wczoraj na przejściach dla pieszych, gdzie dotąd sygnalizacja uruchamiana była przyciskiem, nie musimy już samodzielnie wzbudzać zielonego światła. Wszystkie przyciski zostały ostreczowane, aby ich nie dotykać. To kolejny krok ratusza mający zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dziś podjęto kolejną decyzję. 

Będziemy dezynfekować wszystkie przystanki komunikacji miejskiej i nie tylko miejskiej, we Włocławku, dla Państwa bezpieczeństwa – poinformował Marek Wojtkowski.

Prezydent poinformował przy tym o czasowym wyłączeniu jednego z przystanków przy ulicy Kaliskiej, gdzie dziś rano znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak dotąd nie ustalono przyczyn jego śmierci. Także i to miejsce poddawane jest dezynfekcji.

Jednocześnie Marek Wojtkowski poprosił o utrzymanie porządku i czystości w mieście. Jak argumentował, nabiera to szczególnego znaczenia w dobie szerzącej się epidemii

Proszę palaczy o niewyrzucanie niedopałków przed obiektami użyteczności publicznej, przed sklepami, Niestety te niedopałki dostają się później w niepowołane ręce a to jest kolejna groźba, kolejnych infekcji – mówił.

Bardzo Państwa proszę o zachowanie szczególnych warunków bezpieczeństwa – zwracał się do mieszkańców prezydent, apelując o przestrzeganie obowiązujących w całej Polsce zasad prewencji.

Komentarze (1)


Anonimowy (2020-04-02 19:01:22) Zgłoś do moderacji
A co z parkomatami - same się dezynfekują ?

Dodaj swój komentarz