Włocławek – szósta osoba zakażona koronawirusem

2020-04-01 09:31:05, Maciej Kowalczyk

O nowym przypadku wystąpienia koronawirusa poinformował dziś prezydent Marek Wojtkowski. Jak dodał, ten nowy przypadek pokazuje, że ryzyko zakażenia patogenem nie dotyczy tylko osób starszych.

Kolejna osoba w mieście, u której wykryto patogen to 23-letnia kobieta, która przebywała i nadal pozostaje w kwarantannie. To szósty przypadek wystąpienia SARS-CoV-2 w mieście. Jednocześnie kwarantanną we Włocławku pozostaje objętych 381 osób, w tym 24 osoby w kwarantannie zbiorowej.

Wczoraj mieliśmy nieprzyjemne zdarzenie. Jedna z osób pozostających w kwarantannie zbiorowej wydostała się. Składam to na karb coraz większych obciążeń psychicznych. Przebywanie w kwarantannie to jest też wyzwanie psychiczne – podkreślał prezydent – Jeśli ktoś przebywa w kwarantannie starajmy się organizować sobie to życie, w tych ograniczonych warunkach, żeby nie odbijało się to na Państwa zdrowiu psychicznym.

W całym województwie, w warunkach izolacji przebywa obecnie blisko 9 tysięcy osób, potwierdzono też 76 przypadków zakażenia, jednak w tych statystykach nie jest jeszcze uwzględniona włocławska pacjentka.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w Polsce wykryto dotąd 2347 przypadki koronawirusa. Z powodu wywołanej przez patogen choroby zmarło 36 osób.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz