Apel Saniko: Ograniczmy ilość odpadów

2020-04-01 09:57:20, Maciej Kowalczyk

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” apeluje do wszystkich mieszkańców: w czasie epidemii starajmy się szczególnie generować jak najmniejszą liczbę odpadów. Pracownicy Saniko podobnie jak służba zdrowia, służby dbające o nasze bezpieczeństwo, obsługa niezbędnych sklepów, nie mogą pracować z domu, muszą na pierwszej linii epidemiologicznego frontu wykonywać swoje zadania. Szanujmy to i niepotrzebnie nie zwiększajmy ich ryzyka!

SANIKO jest w pełni przygotowane do wykonywania trudnych zajęć w tym trudnym czasie. Twoje odpady zostaną zabezpieczone, dbamy o porządek na ulicach. Pracujemy dla Ciebie.

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina zasady dotyczące opuszczania kwarantanny

Kwarantanna nakładana jest na okres 14 dni. Decyzja o kwarantannie wynika z: a) tytułu przekroczenia granicy po 15 marca 2020 r. albo b) może być przekazana ustnie przez pracownika sanepidu.

a) W przypadku przekroczenia granicy – kwarantanna obowiązuje przez okres 14 dni licząc od dnia następnego po dniu przekroczenia granicy. O jej rozpoczęciu i zakończeniu informuje Straż Graniczna w momencie przekroczenia granicy. Dane osób przekraczających granicę trafiają do systemu, który prowadzi wojewoda.

W przypadku wątpliwości dotyczących prawidłowości dotyczących dat kwarantanny związanej z powrotem do kraju po 15 marca, należy kontaktować się z urzędem wojewódzkim.

b) W przypadku kwarantanny nakładanej przez sanepid – o jej nałożeniu informuje, również telefonicznie, pracownik sanepidu. Podczas informacji o nałożeniu kwarantanny pracownik sanepidu informuje o dacie jej zakończenia.

Po dacie zakończenia kwarantanny, w przypadku braku objawów COVID-19, obywatel automatycznie może wrócić do pracy. Nie jest wymagane dodatkowe zaświadczenie od sanepidu.

Komunikat jest opublikowany na stronie 'Główny Inspektor Sanitarny'.

(Inf. prasowa SANIKO)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz