Koronawirus. Dwa nowe przypadki we Włocławku

2020-03-28 21:25:22, Maciej Kowalczyk

O pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych na obecność SARS-CoV-2 poinformował dziś wieczorem prezydent miasta. Łącznie we Włocławku potwierdzono dotąd 5 przypadków zarażenia.

Nie znamy, póki co, szczegółów dotyczących nowych przypadków. Nie znalazły się jeszcze w sprawozdaniach publikowanych przez resort zdrowia, nie znalazły się też w informacji wojewody. Najprawdopodobniej pojawią się w nich jutro rano. Wiemy jedynie, że obie osoby „przebywają w kwarantannie domowej i czują się dobrze” - jak poinformował prezydent Marek Wojtkowski.

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia, dziś zdiagnozowano 249 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Ich łączna liczba sięgnęła 1638 przypadków. Niestety, wieczorem poinformowano także o śmierci kolejnej, osiemnastej ofiary pandemii w naszym kraju. 67-letni mężczyzna zmarł dziś w Warszawie.

Komentarze (1)


Ryba (2020-03-29 12:37:53) Zgłoś do moderacji
Dlaczego te dwie osoby nie są ujęte w raporcie ministerstwa? Od dnia wczorajszego jest 37 osób w kujawsko-pomorskim. Skoro Pan prezydent wieczorem poinformował o dwóch nowych przypadkach to powinno być 39. Jednak w porannym raporcie ministerstwa zdrowia o naszym województwie cisza. Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz