Włocławek -Dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem

2020-03-26 09:47:07, Maciej Kowalczyk

Na porannym briefingu prasowym Marek Wojtkowski poinformował o kolejnych dwóch przypadkach zdiagnozowania SARS-CoV-2 w mieście. Jak poinformował prezydent osoby te były dotąd objęte kwarantanną.

Według komunikatu służb prasowych Urzędu Wojewódzkiego chodzi o kobietę i mężczyznę w sile wieku. Obie osoby pochodzące „z powiatu włocławskiego” przebywają obecnie w  Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu. Ich stan jest dobry. Łącznie we Włocławku zdiagnozowano dotąd trzy przypadki wystąpienia patogenu.

Oprócz dwóch przypadków wykrytych we Włocławku Urząd Wojewódzki informuje też o dwóch innych zdiagnozowanych w powiecie bydgoskim. To dzieci, chłopiec i dziewczynka, którzy leczeni są w  w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Ich stan także określany jest jako dobry. Tym samym liczba osób zarażonych koronawirusem w województwie wynosi obecnie 31.

Jak podają służby wojewody obecnie w regionie liczba hospitalizowanych w związku z koronawirusem wynosi 41. Ponad 5,5 tysiąca osób przebywa w kwarantannie, zaś nadzorem epidemiologicznym objęte są 1763 osoby. 

Według najnowszych informacji z Ministerstwa Zdrowia liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wynosi obecnie w Polsce 1085. Niestety, z powodu wywołanej przez patogen choroby COVID-19 zmarła kolejna osoba. To 67-letni mężczyzna leczony w koszalińskim szpitalu. Łącznie z powodu tej choroby zmarło w Polsce 15 osób. 

Obraz Tumisu z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz