Granice zamknięte do 13 kwietnia

2020-03-26 16:21:27, Maciej Kowalczyk

Wczoraj zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia granic kraju do 13 kwietnia, jednocześnie rząd zdecydował, że niemożliwe będzie już codzienne jej przekraczanie „w drodze do pracy”. Ten zakaz jest niezbędny – przekonuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Ogłoszone wczoraj przepisy jeszcze mocniej zamykają polskie granice. Do tej pory osoby pracujące poza granicami kraju mogły je przekraczać nie podlegając obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie, pod warunkiem, że legitymowały się zaświadczeniem wydanym przez pracodawcę. Od jutra nie będzie to możliwe. Każdorazowy powrót do kraju będzie skutkował nałożeniem kwarantanny, tak jak w przypadku innych osób. 

Wcześniej wprowadzone ograniczenia dały swój skutek, ale są potrzebne kolejne – mówi Mikołaj Bogdanowicz – Ten zakaz (…) jest bardzo istotny i ważny – przekonuje.

Zakaz nie dotyczy osób, które zajmują się międzynarodowym transportem towarów. Jak tłumaczy wojewoda, „nasza gospodarka musi funkcjonować”, niemniej apeluje jednocześnie do kierowców o przestrzeganie środków ostrożności.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz