Będzie pakiet pomocowy dla firm we Włocławku

2020-03-24 12:52:41, Maciej Kowalczyk

Czynsz w wysokości złotówki w przypadku lokali należących do miasta i prolongaty zobowiązań z tytułu podatków lokalnych. Znamy złożenia pakietu dla firm, który ma pomóc im w warunkach kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się zapowiedź, że jest przygotowywany. Dziś Marek Wojtkowski przedstawił jego założenia. Podobnie jak w wielu innych polskich miastach, także i we Włocławku przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc ze strony samorządu w przetrwaniu kryzysu spowodowanego przez pandemię. Co ratusz oferuje lokalnym przedsiębiorcom?

Po pierwsze radykalne zmniejszenie czynszu dla tych spośród przedsiębiorców, którzy korzystają z lokali, lub działek pozostających w zasobach gminy. W najbliższym czasie czynsz w tym wypadku wynosić będzie symboliczną złotówkę. Opłaty za media dostarczane do lokali pozostają w niezmienionej wysokości.

Drugą formą pomocy jest to, że będziemy starali się pomagać także tym wszystkim przedsiębiorcom, którzy ponoszą określone daniny finansowe na rzecz miasta. Mam tu na myśli, przede wszystkim, podatki od nieruchomości, od środków transportu oraz opłaty z tytułu użytkowania wieczystego. Na Państwa wniosek będziemy starali się prolongować terminy tych opłat – dodał prezydent.

Terminy prolongaty nie mogą być dłuższe niż do końca roku kalendarzowego. Ratusz będzie także starał się rozkładać płatności na raty. Bardziej skomplikowana sytuacja występuje w przypadku umorzenia zobowiązań- tłumaczył Marek Wojtkowski. Choć dotąd miasto nie tego nie robiło, to:

Mamy świadomość tego, że sytuacja przedsiębiorców w tej chwili jest bardzo trudna – mówił prezydent.

Zainteresowani formą pomocy, jaką jest „włocławski pakiet dla przedsiębiorców”, powinni złożyć wniosek w Urzędzie Miasta. Każdy będzie rozpatrywany indywidualnie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz