Będą dodatkowe środki na zakup sprzętu dla szpitala

2020-03-24 12:07:12, Maciej Kowalczyk

W ubiegłym tygodniu radni Koalicji Obywatelskiej i Lewicy zwrócili się do prezydenta z apelem o wsparcie dla włocławskiego szpitala, który podobnie jak inne placówki medyczne cierpi na braki w zaopatrzeniu w sprzęt ochrony osobistej. Dziś Marek Wojtkowski poinformował, że takie wsparcie się pojawi.

Maseczki, rękawice, fartuchy, gogle ochronne to sprzęt, którego deficyt sygnalizuje wiele placówek medycznych w Polsce. Także włocławska lecznica, która w mediach społecznościowych zwróciła się o pomoc do mieszkańców:

Z apelem o pomoc dla placówki wystąpili także włocławscy radni, którzy zwrócili się do prezydenta o pomoc dla szpitala, jednocześnie apelując także do mieszkańców o to, by przekazywać lecznicy niezbędny dziś sprzęt medyczny.

Na dzisiejszym briefingu Marek Wojtkowski poinformował, że ratusz wesprze placówkę, a także inne instytucje pełniące służbę „na pierwszej linii frontu”. Pieniądze na ten cel zostaną wygospodarowane z funduszu zrządzania kryzysowego.

Miasto wyasygnuje określoną kwotę, którą miasto przeznaczy na zakup materiałów, które służą bezpieczeństwu pracowników szpitala, ale także pracowników naszych jednostek miejskich – powiedział prezydent.

Jak dodał, do funduszu na zakup gogli, maseczek i innego niezbędnego sprzętu ochronnego dołożą się także prezydenci i radni miasta, przeznaczając na to własne środki finansowe.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz