Tak działa aplikacja: Kwarantanna domowa

2020-03-23 09:37:39, Maciej Kowalczyk

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca: ‘Zainstaluj aplikację: Kwarantanna domowa’. Jest to oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz oraz m.in. podstawową ocenę stanu zdrowia. Dzięki naszej aplikacji zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych - pomocnych w czasie kwarantanny - informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii.

Aplikacja daje m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.

 Jak aktywować aplikację? Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.

Więcej informacji tutaj.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (2)


dudu (2020-03-23 10:49:48) Zgłoś do moderacji
jak nie przyszedł sms do aktywacji to możesz spokojnie śmigać, bo w urzędach wojewódzkick nikt tych formulaży nie chce wklepywać.
Ja (2020-03-23 14:50:22) Zgłoś do moderacji
Tylko że ta aplikacja nie działa, wyskakuje że w systemie nie ma moich danych.... A dostałam decyzję z sanepidu o kwarantanne..

Dodaj swój komentarz