Zamknij [X]

Ratownicy proszą: #NieKłamMedyka

2020-03-18 11:18:57, Maciej Kowalczyk

Są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Dziś apelują do pacjentów: Nie okłamujcie nas. Ratownicy medyczni z całej Polski dołączają do internetowej akcji #NieKłamMedyka.

 

Chodzi oczywiście o niebezpieczeństwo zakażeniem SARS-CoV-2. Niejednokrotnie wyjazd karetki do pacjenta może zakończyć się kwarantanną dla całego zespołu. Dlaczego? Wystarczy, że pacjent ukryje przed ratownikami informację na temat swoich ewentualnych kontaktów z osobą chorą, lub tego, że powrócił z obszaru, będącego jednym z ognisk występowania wirusa. Gdy okaże się, że taka osoba jest nosicielem patogenu, interwencja medyczna kończy się, w najlepszym wypadku, kwarantanną wyłączającą cały zespół z systemu ratownictwa.

Tymczasem niezależnie od pandemii koronawirusa, wciąż chorujemy na inne przypadłości, wciąż dochodzi do wypadków, wciąż liczymy na pomoc ratowników. Nie trudno sobie wyobrazić sytuację, w której może dojść do poważnego ograniczenia możliwości przyjazdów zespołów ratownictwa z powodu braku personelu. Stąd prośba ratowników: informujcie szczerze, pozwólcie nam przygotować się do wizyty w waszym domu w oparciu o obowiązujące procedury. Po prostu: #NieKłamMedyka

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz