Jedzenie tylko na wynos – Czy gastronomia przetrwa ten okres?

2020-03-17 17:31:12, Natalia Cieślak

W piątek rząd poinformował o dodatkowych obostrzeniach, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wśród ograniczeń znalazło się także zamknięcie (m.in.) pubów i lokali. Ale... Nadal można dobrze zjeść.

Lokale mogą w tej chwili oferować klientom jedynie dania "na wynos". Korzystając z usług gastronomicznych w ten sposób, pomagacie przetrwać im ten trudny okres.

We Włocławku funkcjonuje wiele restauracji i firm cateringowych, które realizują zamówienia „na wynos” z odbiorem osobistym jak i dowozem. Włocławskie Centrum Biznesu, postanowiło stworzyć bazę firm, które w ten sposób dostarczać będą posiłki w najbliższym czasie.

Jak twierdzi Jakub Girczyc z WCB, działania podjęte wobec panującej pandemii koronawirusa mogą negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie przedsiębiorców, generowane przez nich zyski i należy wspierać ich działania - szczególnie w tym czasie

Każdy przedsiębiorca będzie musiał zmierzyć się z nowymi warunkami panującymi na rynku, ograniczony dostęp do placówek handlowych negatywnie wpływa na zachowania konsumentów. Część przedsiębiorców przygotowana jest na czasowe zmniejszenie przychodów, jednak są również tacy, którzy ze względu na skalę swojego biznesu nie mieli możliwości zgromadzić wystarczających zasobów, aby przetrwać ten niewątpliwie trudny okres.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne widać zmniejszony ruch na ulicach. Sklepy starają się wprowadzać ograniczenia dostępu, aby zmniejszyć ryzyko roznoszenia się wirusa. Można zauważyć, że na półkach brakuje produktów z długim terminem przydatności do spożycia. Dochodzi do nieuzasadnionego wzrostu cen części produktów.

Jako konsumenci szczególnie teraz powinniśmy podejmować racjonalne decyzje zakupowe. Aby proces ten możliwie ułatwić powstała lista włocławskich restauracji, której głównym zadaniem jest udostępnienie potencjalnym klientom informacji o placówkach gastronomicznych, które realizują usługi na terenie miasta.

Jeżeli prowadzisz restaurację bądź catering i chcesz, żeby Twoja firma znalazła się w wykazie skontaktuj się z Włocławskim Centrum Biznesu:
T: 54 423 00 00 E: biuro@inkubator.wloclawek.pl

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz