Zachowajmy czujność - ratusz apeluje do mieszkańców w związku z COVID-19

2020-03-09 12:02:27, Maciej Kowalczyk

We Włocławku nie zdiagnozowano przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wywołujący chorobę COVID-19 koronawirus rozprzestrzenia się jednak w Polsce. Nie wiadomo jednak jak sytuacja będzie wyglądać za kilka dni, czy tygodni. Z tego powodu ratusz przesuwa w czasie zaplanowane spotkania prezydenta z mieszkańcami.

Dziś rano, ratusz przedstawił najnowsze informacje na temat sytuacji epidemiologicznej w mieście. Ta przedstawia się bez zmian. W mieście nie odnotowano przypadku zakażenia. Choć niepokój mogła wzbudzić sytuacja z końcówki ubiegłego tygodnia. Obawy przed pojawieniem się wirusa u jednego z uczniów „Ekonomika” spowodowały zamknięcie szkoły w piątek. Dziś jednak lekcje odbywają się tu normalnie. Obawy się nie potwierdziły. Mieszkaniec Dobrzynia nad Wisłą, z którym uczeń miał kontakt nie został zainfekowany patogenem. 

Natomiast chcielibyśmy wszystkich uczulić na tę sytuację. By stosować się do zaleceń, które płyną z ministerstwa zdrowia, od wojewody, z którym jestem w ciągłym kontakcie – przypomina jednocześnie prezydent Marek Wojtkowski – Żeby unikać zgromadzeń masowych, bo sytuacja jest dynamiczna i nie wiadomo w jakim kierunku się rozwinie. Wszyscy musimy być wyczuleni i stosować się do zaleceń, żeby nie doprowadzić do sytuacji, że ta epidemia, bo myślę, że można użyć takiego słowa, będzie się rozszerzać w sposób niekontrolowany.

W tej chwili władze miasta nie planują odwoływania zaplanowanych w przyszłości imprez masowych, ale nie można tego wykluczyć. Wszystko zależy od dynamiki sytuacji. Już jednak wiadomo, że z powodu zagrożenia, ratusz zdecydował się na odłożenie w czasie zaplanowanych na wiosnę spotkań prezydenta z mieszkańcami. Nie oznacza to jednak, że nie odbędą się one w tym roku.

Mam nadzieję, że sytuacja w Polsce będzie na tyle kontrolowana przez instytucje państwowe, ze koronawirus nie będzie się rozszerzał. I dlatego też mam nadzieję, że do tych spotkań wrócimy. Będziemy Państwa o tej sprawie na bieżąco informować – mówił Marek Wojtkowski.

W placówkach edukacyjnych lekcje toczą się zgodnie z planem. Jutro ma odbyć się spotkanie dyrektorów szkół z przedstawicielami sanepidu, dotyczące zagrożenia koronawirusem. Jak podkreślała zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska, szkoły już obecnie kładą nacisk na profilaktykę zakażeń wśród uczniów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz