Zamknij [X]

To nie są ferie - prezydent przypomina uczniom. Będą też kontrole

2020-03-13 13:58:21, Maciej Kowalczyk

Do 25 marca w Polsce zawieszone jest funkcjonowanie placówek oświatowych. W zamierzeniu miało to służyć izolacji uczniów, tak by zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Bywa jednak, że młodzi ludzie nie pozostają w domach i traktują te dni wolnego jako ferie. Straż Miejska będzie reagować – poinformował dziś Marek Wojtkowski.

Włocławek nie jest pierwszym miastem, które zwróciło uwagę na ten problem. Wczoraj media w Rybniku poinformowały, że młodzież pojawiająca się w galeriach handlowych będzie legitymowana a informacja o ich pobycie w tych miejscach trafiać będzie do dyrektorów szkół, którzy następnie wyciągać będą konsekwencję wobec podopiecznych. Warto dodać, że w tym mieście na Śląsku zdiagnozowano już 5 przypadków zarażenia koronawirusem.. 

We Włocławku także uczniowie odwiedzający galerie handlowe muszą być przygotowani na kontrolę ze strony Straży Miejskiej, choć będzie ona wyglądać inaczej.

Komendant Bogdan Mielniczek otrzymał wczoraj dyspozycję, żeby Strażnicy Miejscy cyklicznie kontrolowali galerie handlowe i napominali przebywającą tam młodzież, ze nie służy to ich bezpieczeństwu. Na tego typu zgromadzenia będziemy reagować – zapowiada Marek Wojtkowski.

Prezydent poinformował także, że na ten problem została też "uwrażliwiona" ochrona największej galerii handlowej w mieście - Wzorcowni.

Przypominamy, że ograniczenie aktywności i unikanie przebywania w miejscach publicznych oraz zgromadzeń jest jednym z najważniejszych środków w arsenale walki z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz