Koronawirus – prewencja w Urzędzie Miasta i miejskich spółkach

2020-03-13 09:13:52, Maciej Kowalczyk

Od dziś ratusz zawiesza cotygodniowe dyżury prezydenta Marka Wojtkowskiego. Ponadto prosi mieszkańców o odwiedzanie Urzędu Miasta tylko w najpilniejszych sprawach. Podobne kroki podejmują miejskie spółki.

Światowia pandemia COVID-19 coraz mocniej wpływa na funkcjonowanie instytucji. Już wcześniej o ograniczenie wizyt w siedzibie spółki i korzystanie ze zdalnych form komunikacji apelowało MPWiK. Dziś podobne prośby umieściły inne miejskie spółki. Komunikat zamieściły m.in.: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko”.

Jeśli Państwa sprawa nie wymaga bezpośredniej wizyty w naszej spółce zwracamy się z prośbą o kontakt tylko telefoniczny lub mailowy. Są to działania prewencyjne wpisujące się w podejmowane na szczeblu centralnym decyzje w zakresie profilaktyki ograniczania ryzyka zarażenia koronowirusem. Wszystkie działy naszej spółki pracują normalnie, a pracownicy służą Państwu pomocą. Spis kontaktów i telefonów jest dostępny na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za wyrozumiałość – czytamy na stronach internetowych

O preferowanie kontaktu telefonicznego i e-mailowego proszą również: Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu oraz Miejski Zakład Zieleni i Usług Komunalnych.

Podobną prośbę kieruje do mieszkańców Urząd Miasta. Także i tu powinniśmy pojawiać się jedynie w najpilniejszych sprawach i pojedynczo.

Uczulamy zwłaszcza osoby, które chorują przewlekle bądź zaobserwowały u siebie objawy przeziębienia lub grypy, aby w trosce o zdrowie swoje oraz innych powstrzymały się od osobistego odwiedzania Urzędu Miasta – przestrzega ratusz.

Urząd podkreśla, że pracownicy wciąż pozostają do dyspozycji mieszkańców. Jednak w sprawach bieżących zachęca do kontaktu telefonicznego i e-mailowego z poszczególnymi wydziałami Urzędu Miasta Włocławek – numery telefonów są dostępne pod TYM adresem.

Zawieszone do odwołania zostają także wtorkowe dyżury prezydenta miasta.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz