Bez kar w Wydziałach Komunikacji

2020-03-13 10:49:31, Maciej Kowalczyk

W opinii Związku Powiatów Polskich obecna sytuacja epidemiologiczna powinna być traktowana jako siła wyższa w rozumieniu przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Co to oznacza? We Włocławku nie zapłacimy za niedokonanie w 30-dniowym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej albo niezgłoszenia w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju.

Wydana opinia wynika z licznych pytań spływających do Związku Powiatów w kontekście ograniczenia liczby klientów wydziałów komunikacji.

W sytuacji zagrożenia karami za niedokonanie w 30-dniowym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej albo niezgłoszenia w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju, że w opinii Związku Powiatów Polskich obecna sytuacja epidemiologiczna powinna być traktowana jako siła wyższa w rozumieniu przepisów KPA. Tym samym wyłącza ona karanie z tytułu naruszenia art. 140 mb Prawa o ruchu drogowym, jeśli miało ono związek z sytuacją epidemiologiczną - informuje ratusz.

Wydział Komunikacji UM Włocławek nie będzie wyciągał konsekwencji administracyjnych za niedokonanie w 30-dniowym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej albo niezgłoszenia w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz