Rolety plisowane, czyli ciekawa alternatywa dla firanek

2020-02-13 12:30:26, Artykuł partnera

Aranżacje okienne są jedną z ważniejszych dekoracji danego pomieszczenia. Nie tylko kontrolują ilość wpadającego światła, ale także wyraźnie podkreślają styl danego pomieszczenia.

zaczynają mieć coraz większe grono zwolenników, ponieważ są one nie tylko praktyczne, ale także bardzo estetyczne. Ostatnio coraz więcej osób zaczyna rezygnować z firanek na rzecz rolet plisowanych. Dlaczego tak jest i jakie zalety posiadają rolety plisowane?

Rolety plisowane, czyli estetyczne i praktyczne rozwiązanie

Plisy okienne bezinwazyjne różnią się od tradycyjnych rolet, przede wszystkim budową. Materiał nie jest w nich zwijany do góry, tylko układa się w harmonijkę. Możemy je podciągać, czy opuszczać w zależności od potrzeby. Ich charakterystyczna budowa sprawia, że stają się one bardzo ciekawą alternatywą dla firanek, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, w których stawia się na skandynawski minimalizm. Rolety plisowane dają bardzo dużą swobodę w manipulowaniu poziomem zaciemnienia danego pomieszczenia. Możliwość ustawienia rolety w dowolnej części okna sprawia, że rankiem, kiedy ustawimy roletę plisowaną u dołu, obudzi nas przyjemnie rozświetlona sypialnia, a nie promień słońca padający prosto na twarz. Wieczorem, czy po południu możemy ustawić roletę plisowaną w środkowej lub górnej części okna, nadając naszym pomieszczeniom wyjątkowego oświetlenia. Rolety plisowane są ciekawą alternatywą dla firanek, ponieważ ich charakter wyraźnie wpływa na wygląd całego pomieszczenia.

Rolety plisowane idealnie pasują do każdego pomieszczenia

Cechą charakterystyczną plisowanych rolet jest to, że dzięki swojemu eleganckiemu designowi, pasują niemalże do każdego pomieszczenia. Szczególnie dobrze wyglądać będą we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, nowoczesnym, loftowym, czy też industrialnym. Duży wybór kolorów i wzorów pozwala na dostosowanie ich do salonu, kuchni, sypialni, łazienki, czy pokoju dziecięcego. Warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są rolety plisowane, ponieważ dostępne są rolety z materiału metalizującego, czy zaciemniającego. Te zaciemniające z łatwością pozwolą na bardzo precyzyjne kontrolowanie poziomu zaciemnienia w danym wnętrzu. Plisy z tkaniny metalizującej w znacznym stopniu przyczynią się do zwiększenia poziomu izolacji cieplnej. Latem pomieszczenie nie będzie zbyt mocno się nagrzewać, a zimą nie będzie się wychładzać.

Rolety plisowane, czyli połączenie funkcjonalności z estetycznym wyglądem

Rolety plisowane to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą ilość zwolenników. Umiejscowienie rolet plisowanych maksymalnie blisko tafli szyby, sprawia, że rolety nie powiewają na wietrze, nawet przy otwartym oknie i idealnie wkomponują się one do stylistyki całego pomieszczenia. Aluminiowe profile pozwalają na płynną regulację rolety i nie wymagają użycia siły.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz