Telewizyjny Dzień Babci i Dziadka A.D. 2020 w Szkole Podstawowej w Nakonowie

2020-01-24 11:30:42, Maciej Kowalczyk

W czwartkowe przedpołudnie 23 stycznia 2020 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej Nr 1 Galileo w Nakonowie gm. Kowal odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Każde dziecko wie, że Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto w kalendarzu, z pewnością jedno z najsympatyczniejszych i najmilszych dla wnuków. Tym razem był to przedostatni dzień w szkole przed feriami zimowymi. Pięknie przystrojona sala gimnastyczna pękała w szwach. Swoją obecnością babcie i dziadkowie nadali odpowiedniej rangi temu wydarzeniu.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się przedszkolaki, a po nich uczniowie starszych klas. Wszyscy zaprezentowali się na scenie pięknie recytując wiersze i śpiewając piosenki przepełnione miłością, wdzięcznością i radością, w ten sposób odwdzięczając się babciom oraz dziadkom za ich miłość, rozpieszczanie, codzienny trud w wychowaniu oraz troskę i ciepło domowego ogniska. Kwintesencją czwartkowego święta był występ przedszkolaczków w muzycznej inscenizacji rosyjskich babuszek, który udzielił się wszystkim na sali. Młode artystki dały z siebie swoim dziadkom najwięcej radości i uśmiechu na twarzy. Niewątpliwie tym występem zaskarbiły sobie serca wszystkich zacnych gości, a płynących z serca braw nie było końca.

Nie od dziś wiadomo, że wnuczęta, to największy skarb dla babci i dziadka. W wielu rodzinach dziadkowie zaspokajają u wnuków potrzebę bezpieczeństwa, bliskości i miłości, gdy rodzice zajęci są pracą zawodową. Jakby nie patrzeć, to babcia z dziadkiem są źródłem wsparcia w czasie przeżywanych problemów. Okazują swoim milusińskim wiele czułości, serdeczności, troski, przywiązania, a nawet poświęcenia. Nie jedną łezkę uronili dziadkowie ze wzruszenia, a nagrodą za wspaniałe występy były gromkie brawa i uśmiech na twarzy.

Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć życzeń od dyrektora szkoły – Pani Joanny Malinowskiej, która nie szczędząc ciepłych słów, życzyła seniorom w dniu ich święta wielu szczęśliwych lat w zdrowiu, radości i pogodzie ducha, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków. Pani dyrektor nie zapomniała złożyć specjalnych podziękowań gronu pedagogicznemu Niepublicznej Szkoły Podstawowej Galileo oraz Niepublicznego Przedszkola Galileo za ich duży wkład w przygotowanie programu artystycznego. Przedszkolaków przygotowały panie wychowawczyni: Katarzyna Kobus i Anna Seklecka, natomiast dzieci klas starszych panie: Mirella Gągolewska, Katarzyna Jackowska oraz Aleksandra Łabęcka-Jas.

Na zakończenie części artystycznej, dzieci z Galileo w dowód wdzięczności za okazaną miłość i trud wychowania, wręczyły swoim babciom i dziadkom piernikowe serduszka oraz własnoręcznie wykonane laurki. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do degustacji słodkich wypieków, które przygotowali rodzice oraz członkowie Rady Rodziców na tę okazję. Jak co roku, był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, radości, uśmiechu oraz serdecznych rozmów przy stole, które na długo zapadną wszystkim w pamięci, a że pamięć ludzka jest ulotna, dopełnieniem tych chwil było utrwalenie uroczystości na wspólnych zdjęciach. Do miłego spotkania za rok.

Tekst i fot. Wojciech Nawrocki

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz