Podsumowanie działań NURD na drogach miasta i powiatu włocławskiego

2020-01-24 14:19:29, Maciej Kowalczyk

Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili na drogach miasta i powiatu włocławskiego działania kontrolno-prewencyjne „NURD". Policjanci zwracali uwagę na to jak kierowcy zachowują się względem pieszych i rowerzystów, a także czy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów drogowych.

Wczorajsze (23.01.2020) ogólnopolskie działania „NURD" trwały w godzinach od 6.00 do 22.00. Brali w nich udział również policjanci z Włocławka, którzy sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów. Głównym celem wczorajszej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, czyli pieszym i rowerzystom. To właśnie oni podczas zdarzeń drogowych narażeni są na najpoważniejsze obrażenia, bowiem nie chronią ich takie zabezpieczenia jak np. poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa, które są wyposażeniem aut.

Mundurowi zwracali uwagę na to jak zachowują się kierowcy względem pieszych, ale też czy piesi i rowerzyści stosują się do przepisów, a także czy odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze.

Efekt wczorajszych działań to 78 kierujących ukaranych mandatami karnymi za wykroczenia drogowe, głównie za nieprawidłowe zachowanie w rejonie przejść dla pieszych. Również piesi łamali przepisy, przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Za tego rodzaju przewinienie ukaranych zostało ponad 60 z nich.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (1)


kroll (2020-01-25 18:13:06) Zgłoś do moderacji
łapanka nagonka pazerość na kasę

Dodaj swój komentarz