KMP podsumowuje NURD

2018-09-06 07:57:52, Maciej Kowalczyk

Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili na drogach miasta i powiatu włocławskiego działania kontrolno-prewencyjne „NURD". Policjanci zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli osób najmniej chronionych na drodze.

Wtorkowe działania „NURD" trwały w godzinach od 6.00 do 22.00. Brali w nich udział policjanci włocławskiej drogówki, którzy sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów. Jednym z głównych celów akcji było uświadomienie wszystkim uczestnikom zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego. To właśnie piesi i rowerzyści podczas zdarzeń drogowych narażeni są na najpoważniejsze obrażenia, bowiem nie chronią ich takie zabezpieczenia jak np. poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa, które są wyposażeniem aut.

Mundurowi zwracali uwagę na to jak zachowują się kierowcy względem pieszych, ale też czy piesi i rowerzyści stosują się do przepisów i czy odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze. Policjanci także przypominali pieszym i rowerzystom jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest posiadanie w miejscu widocznym elementu odblaskowego.

Efektem działań było ujawnienie ponad 70 wykroczeń drogowych związanych z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. Kierujący głównie niestosowali się do przepisów w rejonie przejść dla pieszych, natomiast piesi przekraczali jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Działania, które prowadzone są cyklicznie na włocławskich drogach mają na celu uświadomienie zagrożeń związanych z zdarzeniami drogowymi z udziałem pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy, że każdy jest w różnych sytuacjach uczestnikiem ruchu drogowego i to od naszego zachowania na drodze w dużej mierze zależy bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

(inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz