Laboratorium nauki- Zespołu Szkół Technicznych

2020-01-21 08:36:35, Maciej Kowalczyk

Wirtualny escape room, programiści przyszłości i drukarze marzeń to zajęcia, jakie planuje zrealizować Zespół Szkół Technicznych w ramach projektu: „Laboratorium nauki”.

Projekt dofinansowany grantem z Fundacji ANWIL dla Włocławka ma na celu propagowanie nauk ścisłych, przez co należy rozumieć operowanie ciekawymi, innowacyjnymi metodami edukacyjnymi.

„Programiści przyszłości” będą to zajęcia oparte na doświadczeniach matematycznych, fizyce i języku programowania. Uczestnicy warsztatów samodzielnie zaprogramują urządzenia, które następnie uruchomią i zaprezentują ich działanie.

„Naukowy escape room w wirtualnej rzeczywistości” – celem zajęć będzie opracowanie i wdrożenie scenariusza wirtualnego escape roomu. Młodzież napisze aplikację, dzięki której będzie można przenieść się do wirtualnego pokoju zagadek, w którym poprzez rozwiązywanie zadań uczestnik gry dotrze do klucza i uwolni się z wirtualnego pokoju.

Warsztaty pt. „Drukarze marzeń” zakładają wykorzystywanie grafiki wektorowej do projektowania na tabletach graficznych wzorów, które następnie zostaną wydrukowane lub wygrawerowane.

Pełna informacja na ten temat na stronie 'ZST'.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz