Krzyś wciąż walczy. Możesz mu pomóc

2020-01-21 16:07:47, Maciej Kowalczyk

Krzyś Kurant ma niespełna rok. O jego historii opowiadaliśmy już w listopadzie, kiedy odbył się pierwszy koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony został na leczenie chłopca. Chłopca, który od pierwszych chwil swojego życia musiał o nie walczyć. Walka trwa. Każdy może się do niej przyłączyć. 22 lutego odbędzie się specjalny bal karnawałowy. Całkowity dochód przekazany zostanie na leczenie „małego wojownika”

Przypomnijmy: retinopatia wcześniacza, paraliż lewostronny, ostra dysplazja oskrzelowo-płucna, torbiele – to tylko część z katalogu chorób, z którymi od marca ubiegłego roku walczy maluch. Koszty jego leczenia są niebagatelne i przerastają możliwości finansowe rodziców, którzy muszą opłacić koszty leczenia, choćby te związane z rehabilitacją i częstymi podróżami do innych miast na wizyty u specjalistów. Rodzice nie ustają w swoich staraniach, aby maluch wrócił do zdrowia. Jego stan się poprawia, niemniej walka trwa, a katalog schorzeń z jakimi boryka się Krzyś, wciąż jest „zbyt długi”.

Jest lepiej – mówi jego mama Magdalena Kurant – To są bardzo małe kroki, ale idziemy w dobrym kierunku. Potrzeba dużo nadziei, walki, nerwów, ale mam nadzieję, ze powoli z tego wyjdziemy.

Nadzieja i walka nie wystarczą jednak, gdy nie będzie środków na leczenie. Te wciąż można wpłacać na stronie internetowej poświęconej zbiórce. Pod adresem pomagam.pl/krzys2019 można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację młodego włocławianina.
Jednak to nie wszystko. Po listopadowym koncercie na rzecz Krzysia, przyszedł czas na bal charytatywny. Każdy bilet (cena 120 złotych od osoby) to „cegiełka” na leczeni dziecka, a przy okazji gwarancja znakomitej zabawy. W programie przewidziano występ grupy STARS, która będzie towarzyszyć zabawie do białego rana. Ponadto, w Restauracji „Ratuszowa”, gdzie odbędzie się bal, wystąpią w specjalnych pokazach tancerze i pojawi się mistrz iluzji.

Podobnie jak w przypadku koncertu, także i tym razem w promocję i organizację imprezy włączyła się oświatowa „Solidarność” z regionu. Jej przewodniczący Wojciech Jaranowski zachęca wszystkich, by 22 lutego pojawić się w „Ratuszowej”:

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Włocławka, okolic, a nawet innych miast do wzięcia udziału w tym balu. Startujmy o godzinie 20:00 w ostatnią sobotę karnawału.

Współorganizatorami balu, obok „Solidarności” jest spółka „Baza” oraz Stowarzyszenie „Promyk Nadziei”. Patronat nad imprezą objął także prezydent Marek Wojtkowski

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz